glowna-test

Image is not available

„Kasia i Daniel na tropie posłuchaj, poznaj, zgadnij” to zbiór opowiadań, wierszy i zagadek dostosowanych do zmieniających się pór roku.

Image is not available

„Kasia, Daniel i Szczęściarz na tropie” to druga część z serii Posłuchaj, poznaj, zgadnij.

Image is not available

„Siedem d(r)eszczowych dni” to pierwsza książka z serii „Strach się bać” opisująca zabawne przygody trójki przyjaciół i niezwykłej babci – chemika amatora.

previous arrow
next arrow
Slider2017

Czerwiec Właśnie ukazała się książka charytatywna wydawnictwa Sofijka „Gwiezdne marzenia”. To dla nas obu ogromny zaszczyt, że wiersz „Niezwykłe zoo” i ilustracje do niego wykonane znalazły się w tej książce.

2017

Czerwiec 12 czerwca odbył się III Gminny Recytatorski Konkurs Logopedyczny pod hasłem „Trudne głoski trudna sprawa – z wierszami Barbary Szelągowskiej to super zabawa” w trzech kategoriach wiekowych. Brały w nim udział przedszkolaki i uczniowie klas I-VI z gminy Błonie. Po raz pierwszy w życiu, jako przewodnicząca jury stanęłam przed nie lada wyzwaniem, czyli przyznawaniem miejsc. I znowu ożyły moje wiersze….(więcej)

2017

Kwiecień Przez trzy cudowne dni uczestniczyłyśmy w V Przeglądzie Artystycznym pod hasłem „Przedszkolaki na tropie Barbary Szelągowskiej” w przedszkolach na terenie gminy Brwinów. Pierwszego dnia dzieci wykonywały ilustracje do wiersza „Niezwykłe ZOO”. Powstały naprawdę wspaniałe prace. Dzień później przedszkolaki (czasami mimo widocznej tremy) cudownie wcieliły się w postacie z poszczególnych inscenizacji i recytowały wiersze. Ostatniego dnia można się było poczuć jak w Opolu – dzieci naprawdę pięknie śpiewały. Miło jest słyszeć swoje utwory w wykonaniu przedszkolaków.(więcej)

2017

Luty Po miesiącach intensywnej pracy, niejednej „burzy mózgów” i kilku nieprzespanych nocach, wydałyśmy (już pod własną marką) drugą książeczkę z serii Posłuchaj, poznaj, zgadnij pt. „Kasia, Daniel i Szczęściarz na tropie”. Oczywiście już myślimy o kolejnych wyzwaniach i kolejnych spotkaniach.

2017

Styczeń My również uległyśmy magii postanowień noworocznych. Naszym pierwszym, ambitnym celem na ten rok było założenie własnego wydawnictwa – a właściwie Agencji Wydawniczo-Autorskiej BAMON. Od teraz zamierzamy wydawać nasze kolejne książki pod logo BAMON.

2016

Maj Po dwóch latach wydałyśmy drugą wspólną książkę „Siedem d(r)eszczowych dni”. Przez te dwa lata byłyśmy na spotkaniach autorskich w ponad stu placówkach: szkołach, przedszkolach, bibliotekach – czasem po osiem, a nawet dziewięć godzin dziennie. Każda spędzona z dzieciakami godzina była niepowtarzalna i wyjątkowa – zwłaszcza gdy towarzyszyła nam stonoga Jadzia, którą pokochały zarówno przedszkolaki, jak i pierwszaki.

2014

Maj Nie pamiętam, jaka wtedy była pogoda. Ktoś by powiedział – miesiąc jak miesiąc, ładny. Dla nas na pewno to był wyjątkowy czas, czas oczekiwania i niepewności. To właśnie wtedy wydałyśmy naszą pierwszą wspólną książeczkę dla dzieci. „Kasia i Daniel na tropie” spełniła nasze marzenia i otworzyła przed nami nowe możliwości. To właśnie wtedy wszystko się zaczęło.

stonoga_590

„STONOGA” – muzyka, akompaniament i śpiew: Ania Azaryan, słowa: Barbara Szelągowska (słuchaj więcej)

Spotkania autorskie z Barbarą Szelągowską i Moniką Jędrychowską